انجام خدمات مهندسي مرحله سوم نظارت عاليه و كارگاهي احداث شبكه فرعي آبياري و نظارت بر نظام بهره برداري اراضي دشت جگيران شرقی

انجام خدمات مهندسی مرحله سوم نظارت عالیه و کارگاهی

احداث شبکه فرعی آبیاری و نظارت بر نظام بهره برداری اراضی دشت جگیران شرقی

 

الف) مقدمه
این قرارداد به شماره ۱۴۹۱۵۵ مورخ ۱۳/۱۱/۱۳۹۵با موضوع انجام خدمات مهندسی مرحله سوم نظارت عالیه و کارگاهی
احداث شبکه فرعی آبیاری و نظارت بر نظام بهره برداری اراضی دشت جگیران شرقی از سوی مجری طرح جامع و شبکه­های فرعی آبیاری و زهکشی رودخانه­های مرزی کشور به این مهندسین مشاور ابلاغ گردید.
لازم به ذکر است که این پروژه طبق قراردادی به شماره ۱۵۷۸۶۹ از طرف کارفرمای محترم با موضوع احداث شبکه فرعی آبیاری تحت فشار و ایستگاه پمپاژ ثانویه دشت جگیران شرقی در تاریخ ۲۸/۱۱/۱۳۹۵ به پیمانکار با نام شرکت آشیانه سازان متین ابلاغ گردیده است.

ب) اهداف طرح
احداث شبکه فرعی آبیاری تحت فشار و ایستگاه های پمپاژ ثانویه دشت جگیران شرقی شامل:

احداث شبکه فرعي آبياري تحت فشار ۵۲ مزرعه درسطح ۱۹۳۰ هکتار به روش آبياري باراني کلاسيک ثابت (آبپاش متحرک) و چهار واحد ایستگاه پمپاژ ثانویه تقویت فشار با اسکلت فولادی و حوضچه مکش بتن مسلح شامل کلیه تاسیسات مکانیکی و الکتریکی به مجموع مساحت ۲۳۰ متر مربع مي باشد.

ج) موقعیت طرح:
حوضه آبریز ناحیه گرمسیری مشتمل بر ۹ زیر حوضه به نامهای هواسان، قوره­تو، الوند، کنگاکوش، کنجانچم، گدار خوش، کنگیر، چنگوله، میمه و دویرج می­باشد. دشت جگیران در زیرحوضه هواسان واقع شده است. این دشت در دهستان جگیران از بخش مرکزی شهرستان سرپل ذهاب از توابع استان کرمانشاه و موقعیت جغرافیایی ۴۵ درجه و ۴۶ دقیقه تا ۴۵ درجه و ۵۴ دقیقه طول شرقی و ۳۴ درجه و ۴۷ دقیقه تا ۳۴ درجه و ۳۹ دقیقه عرض شمالی واقع شده است. وسعت اراضی دشت جگیران شرقی ۱۹۳۰ هکتار است.

 د) موضوع عملیات اجرایی در  پروژه شبکه آبیاری و زهکشی:

د-۱) عملیات اجرایی پروژه :
احداث شبکه فرعی آبیاری تحت فشار و ایستگاه پمپاژ ثانویه دشت جگیران شرقی شامل:

  • اجراء حدود ۱۷۰ کیلومتر خط لوله درجه ۳ از جنس پلی اتیلن
  • اجراء حدود ۸۹۹ کیلومتر خط لوله درجه ۴ از جنس پلی اتیلن
  • تهیه و نصب حدود ۱۹۳۰هکتار لوازم و تجهیزات آبیاری بارانی
  • احداث چهار واحد ایستگاه پمپاژ ثانویه تقویت فشار

د-۲) پیمان خرید لوله های پلی اتیلن طرح احداث شبکه های فرعی آبیاری تحت فشار اراضی دشت جگیران شرقی:
خرید لوله های پلی اتیلن PE100 با SF1.25 در طرح احداث شبکه های فرعی آبیاری تحت فشار اراضی دشت جگیران شرقی از شرکت فراز پلیمر فردوس در قطرهای مختلف.