توزیع مستقیم پمپ آب حلزونی

پمپ به وسیله ای اطلاق می شود که مانند تلمبه عمل کرده و مایعات را جا به جا می کنند. البته گاهی هم گاز ها را نیز جابه جا می کنند و همچنین در صنعت بسیار به کار گرفته می شوند. پمپ ها اغلب با استفاده از نیروی مکانیکی حرکت می کنند و راه اندازی می شوند. که این امر در نوبه خود بسیار حائز اهمیت است. پمپ آب حلزونی زمانی به کار می رود که در اعماق بسیار زیاد نیازمند پمپی باشیم که پمپاژ آب را به درستی و سهولت انجام دهد.

مختصری درباره فرآیند تولید پمپ آب

مختصری درباره فرآیند تولید پمپ آب

پمپ آب حلزونی نخستین بار در کشور آلمان ساخته شد. این پمپ های حلزونی جزو پمپ های گریز از مرکز محسوب می شوند که نام دیگر آن پمپ فاضلابی است. پمپ های فاضلابی به پمپ هایی گفته می شود که اجسام درشت تر یا پسماند هایی که در فاضلاب گیر کرده اند را به جایی منتقل می کند. منظور این است که به ارتفاعی فراتر از ارتفاع چاه فاضلاب هدایت می کند. این امر باعث می شود که چاه فاضلاب نگیرد و به سهولت عمل انتقال آب را انجام دهد. این پمپ در بیشتر صنایع مورد استفاده قرار می گیرد و کارایی منحصر به فردی را داراست. همچنین در تصفیه خانه‌ی فاضلاب های شهری نیز کارایی خاص خود را دارد. تولید پمپ آب می تواند کاربردهای متفاوتی داشته باشد، که بعضی از آن ها اشاره می کنیم:

پمپ های گریز از مرکز حلزونی می توانند آب مورد نیاز را در زمین های کشاورزی پخش کنند. به نحوی که آب به صورت یک دست در تمام زمین توزیع شود. همچنین پمپ سانتریفیوژ حلزونی می‌توانند آب را در مکان هایی که اختلاف ارتفاع شدید است منتقل کنند.

این پمپ ها یا همان گونه که در بالا به آن اشاره شد، پمپ های سانتریفیوژ، به دلایلی بر دیگر مدل ها برتری دارند که به آنها اشاره می کنیم : ارزان بودن و مناسب بودن قیمت آن ها، کارایی بالای آن ها، راحت بودن تعمیر کردن آن ها و در دسترس بودن قطعات خرابی آن ها در خود کشور.

پمپ هایی که فشار آب موجود را تقویت می کنند، در دو نوع در بازار موجود هستند:.بوستر پمپ، تک پمپ.

به طور کلی پمپ ها به دو گروه عمده تقسیم می شوند که هر کدام از این دو گروه، خود به دسته هایی تقسیم بندی می شوند: دینامیک : دینامیک خود به دو دسته گریز از مرکز و اثرات خاص تقسیم می شود. از طرفی دسته گریز از مرکز نیز خود به سه دسته نقسیم می‌شود: جریان مختلط، جریان شعاعی، جریان محوری. انتقال مثبت : انتقال مثبت نیز به دو دسته دورانی و رفت و برگشتی تقسیم می‌شود.

ویژگی‌های قابل توجه پمپ آب قابل حمل

ویژگی‌های قابل توجه پمپ آب قابل حملپمپ آب قابل حمل همان گونه که از نام آن‌ها مشخص است، قابل حمل کردن و جابه‌جایی هستند. نوع دیگری از پمپ های قابل حمل، پمپ های خانگی هستند. این پمپ ها با توجه به برق کمتری که نسبت به پمپ آب کشاورزی مصرف می کنند، به طبع قدرت کمتری نیز دارند. ولی این موضوع را باید در نظر داشت که با توجه به مشکل مصرف زیاد برق در کشور، این خود یک حسن به حساب می آید. پمپ های خانگی برای حمل آب های سرد مناسب تر هستند. پمپ های شناور پمپ هایی هستند که درون آب شناور هستند. ولی برای اینکه موتور آن ها آسیب نبیند و سالم بماند، موتور آن‌ها بیرون از آب و در خشکی قرار گرفته است.

موتور پمپ برای مواقعی به کار می رود که در آن مکان برق وجود نداشته باشد یا ولتاژ آن به قدری کم باشد که به کار نیاید. سوخت مورد استفاده در موتور پمپ ،سوخت فسیلی است. فاصله موتور پمپ ها با خود منبع آب حدود شش متر است. پمپ آب قابل حمل برای مکان هایی نظیر استخر یا منازل یا حتی زمین های کشاورزی مناسب است. از آن جایی که این نوع پمپ خورندگی دارند یعنی به مرور آسیب می بینند، جنس بدنه ی آن ها را از استیل ضد آب ساخته اند.

باکیفیت‌ترین انواع پمپ آب کشاورزی کدامند؟

باکیفیت‌ترین انواع پمپ آب کشاورزی کدامند؟ آب یاری گیاهان و یا حتی مزارع کشاورزی به دو دسته تقسیم می‌شود: 1.روش دستی : در این روش به کمک نیروی انسانی و ابزارهای ساده مثل شلنگ ،آب یاری زمین کشاورزی صورت می گیرد. 2.به کمک پمپ آب کشاورزی: در این روش برخلاف روش فوق ، خبری از نیروی انسانی و ابزارآلات دستی نیست. بلکه در این روش از پمپ های آب مکانیزه استفاده میشود که هم سرعت عمل بهتری دارند و هم آب را به درستی پخش می‌کنند. گاهی اوقات پمپ آب کار نمی‌کند .این مورد می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد و بسته به کیفیت آن از کارافتادگی پمپ مشخص می‌شود. در بعضی مواقع این خرابی و از کارافتادگی پمپ آب می‌تواند بر اثر خرابی بلبرینگ باشد‌ ولی به این نکته باید توجه داشت که اگر بلبرینگ خراب باشد صرفا به این معنی نیست که پمپ اصلا کار نکند . بلکه پمپ روشن میشود ولی چرخش و مکش اب صورت نمی‌گیرد و یا به سختی یا به صورت کند صورت می‌گیرد. برای اینکه سریع تر به خرابی آن پی ببریم باید به سرمای زیاد و گرمای بسیار و یا حتی رطوبت آن توجه کنیم. گاهی وقت ها صداهای عجیب و غریب و نا آشنا از پمپ و یا حتی لرزش پمپ نشان از خرابی آن است.

نصب و یا حتی تعمیر پمپ آب در صورت خرابی، کاری است که نیازمند تخصص است و نباید به دست غیر متخصص سپرده شودزیرا موجب می شود، نه تنها پمپ به درستی تعمیر نشود بلکه باعث می شود خسارت جدی نیز وارد شود؛ همچنین قبل از خرید پمپ باید مواردی را مورد توجه قرار دهید مانند این موارد که در ذیل اشاره می کنیم:1.فشار آب موجود.2.ارتفاعی که آب از آن تخلیه می شود.3.جریان. اگر شما پمپ آبی را برای مصرف داخلی استفاده می کنید باید توجه کنید مخزن آن از چه نوعی است تا به خانواده خطری وارد نشود.

 

 

 

خرید انواع پمپ آب حلزونی

خرید انواع پمپ آب حلزونی پمپ های آب انواع و اقسام و مدل های گوناگونی دارند و هر مدل آن دارای مخزن هایی با اندازه های بزرگ، متوسط و کوچک را داراست. فردی که قصد خرید پمپ آب را دارد باید اول ببیند چه نوع پمپی و در چه ابعادی نیاز دارد و سپس آن را انتخاب و خریداری کند. خرید پمپ آب حلزونی از سایت اینترنتی شرکت ما با قیمت مناسب و کیفیت تضمین شده میسر می باشد. همچنین در سایت شرکت ما انواع مختلف با درج قیمت برای خرید آسان تر موجود می باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما