توزیع کنندگان پمپ آب سانتریفیوژ

پمپ آب سانتریفیوژ یک دستگاه مکانیکی است که برای حرکت سیال از طریق انتقال انرژی چرخشی از یک یا چند روتور محرک به نام پروانه طراحی شده است و همچنین سیال در امتداد محور خود وارد پروانه ای می شود که به سرعت در حال چرخش است و توسط نیروی گریز از مرکز در امتداد محیط آن از طریق نوک پره های پروانه به بیرون پرتاب می شود.

توزیع کنندگان پمپ آب سانتریفیوژ

از خصوصیات پمپ آب چه می‌دانید؟

از خصوصیات پمپ آب چه می‌دانید؟ طرح‌های پمپ آب راه‌حل‌های ساده و کم‌هزینه‌ای را برای اکثر کاربردهای پمپاژ کم فشار و ظرفیت بالا مورد استفاده قرار می گیرند و کاربردهای معمولی شامل تامین و گردش آب، آبیاری و انتقال مواد شیمیایی در کارخانه های پتروشیمی است لذا در این نوع پمپ ها مقاومت بیشتری وجود دارد و فشار بالاتری برای حفظ نرخ جریان خاص مورد نیاز است به طور کلی، پمپ های گریز از مرکز برای کاربردهای پمپاژ کم فشار، ظرفیت بالا و پمپاژ مایعات با ویسکوزیته مناسب هستند.

یک پمپ آب به طور معمول از طریق انتقال انرژی دورانی از یک یا چند روتور محرک به نام پروانه عمل می کند و این عمل پروانه باعث افزایش عملکرد پمپ شده و آن را به سمت خروجی پمپ هدایت می کند که پمپ سانتریفیوژ با طراحی ساده خود به خوبی قابل درک است و کارکرد و نگهداری آن آسان است.

میزان صدایی که پمپ ایجاد می کند به نوع آن و میزان فعال بودن آن بستگی دارد و برای کاهش صدای یک پمپ مخزن ایستاده آزاد می توانید یک پوشش پمپ بخرید یا آن را بسازید و همچنین یک پوشش برای محافظت از پمپ در برابر عناصر و همچنین خفه کردن صدا کار می کند با این حال، اطمینان حاصل کنید که پوشش به اندازه کافی بزرگ است تا جریان هوا را فراهم کند تا پمپ بیش از حد گرم نشود.

مختصری درباره فرآیند تولید پمپ آب فشار قوی

مختصری درباره فرآیند تولید پمپ آب فشار قوی برای توضیح مختصر از فرآیند کارکرد پمپ آب فشار قوی باید گفت که پروانه عضو اصلی یک پمپ است که از یک سری پره های منحنی تشکیل شده است و همه ی اینها معمولاً بین دو دیسک (یک پروانه محصور) قرار می گیرند و برای سیالات با مواد جامد حباب شده، یک پروانه باز یا نیمه باز (با پشتوانه یک دیسک منفرد) ترجیح داده می شود.

سیال در محور خود وارد پروانه می شود و در امتداد محیط بین پره ها خارج می شود و پروانه در سمت مخالف از طریق یک محور محرک به یک موتور متصل می شود و با سرعت بالا می چرخد و همچنین حرکت چرخشی پروانه سیال را از طریق پره های پروانه به داخل محفظه پمپ منتقل می کند لذا دو طرح اساسی از پوشش پمپ وجود دارد:

  1. حلزونی
  2. دیفیوزر

هدف در هر دو طرح، تبدیل جریان سیال به یک تخلیه کنترل با فشار قوی می باشد به عبارتی دیگر در یک محفظه پیچشی، پروانه آفست شده است و به طور موثر یک قیف منحنی با سطح مقطع رو به افزایش به سمت خروجی پمپ ایجاد می کند لذا این طراحی باعث می شود که فشار سیال به سمت خروجی افزایش یابد.

همین اصل اساسی در مورد طرح های دیفیوزر نیز صدق می کند در این حالت با بیرون راندن سیال بین مجموعه ای از پره های ثابت اطراف پروانه، فشار سیال افزایش می یابد و طرح های دیفیوزر را می توان برای کاربردهای خاص طراحی کرد و بنابراین می تواند کارآمدتر باشد.

هنگامی که برای جلوگیری از انقباضات بیشتر پره های پخش کننده به خوبی عمل کنند و همچنین حتما موارد حلقوی برای کاربردهایی که شامل جامدات حباب شده یا سیالات با ویسکوزیته بالا به خوبی عمل کنند لذا عمل پروانه باعث افزایش سرعت و فشار سیال و همچنین باعث می شود که آن را به سمت خروجی پمپ هدایت شود و محفظه پمپ مخصوصاً برای منقبض کردن سیال از ورودی پمپ استفاده می شود.

لذا برای هدایت آن به سمت پروانه و سپس کند کردن و کنترل سیال قبل از تخلیه طراحی شده است و همچنین پمپ های مخزن شناور داخل مخزن آب شما نصب می شوند و در زیر آب قرار می گیرند این امر باعث کاهش صداهای پمپ و همچنین صرفه جویی در فضا می شود.

۳ نکته درباره پمپ آب گریز از مرکز

3 نکته درباره پمپ آب گریز از مرکز در پمپ آب گریز از مرکز اگر سطح آب بیش از حد عمیق باشد که پمپ جت به خوبی کار نکند لذا برای حل این شکل ما می‌توانیم از یک پمپ شناور استفاده کنیم این نوع پمپ گریز از مرکز می تواند در پایین سوراخ قرار می گیرد (اکنون زیر عمقی هستیم که می توان چاه ها را حفر کرد) تا آب را به سمت لوله انتقال فشار هدایت کند و همانطور که گفتم پمپ های گریز از مرکز در فشار دادن آب به مراتب بهتر هستند بنابراین پمپ های شناور بسیار موثرتر از پمپ های استاندارد هستند با این حال آنها به طور قابل توجهی گران تر هستند.

نکته مهم در مورد پمپ های گریز از مرکز این است که هنگامی که پمپ متوقف می شود ممکن است آب از لوله مکش در چاه خارج شود و هوا به پمپ وارد شود و اگر هوا وارد پمپ شود پروانه آزادانه در هوا می‌چرخد و پمپ کار نمی کند و برای راه‌اندازی آن پمپ باید عمل پرایم انجام شود که شامل پر کردن آن با آب است.

برای جلوگیری از این امر باید شیر یک طرفه بدون بازگشت را در انتهای پایین لوله تحویل قرار می دهیم تا از تخلیه آب جلوگیری کند همانطور که می توانید درک کنید این نوع دریافت کننده اندازه مناسب پمپ مهم است و اندازه توسط دو عامل تعیین می شود و مقدار آبی که پمپ می تواند حرکت کند و فشاری که می تواند به آن برسد.

صادرات عمده پمپ آب سانتریفیوژ

صادرات عمده پمپ آب سانتریفیوژ تیم تولید کننده و عرضه کننده و صادر کننده به شما پمپ آب سانتریفیوژ مناسب و مرغوب را به شما توصیه و عرضه می‌کند لذا در این مجموعه دو برند معتبر و مناسب با کارایی بالا که در صادرات پمپ آب فعالبت وسیعی دارد به شما پیشنهاد های خوبی می دهد حال اگر برای انتخاب پمپ مخزن مناسب برای مخزن آب خانگی خود به کمک نیاز دارید، همین امروز با تیم متخصص ما برای مشاوره تماس بگیرید.

با خواندن نکات کلیدی گفته شده در این مقاله شما می توانید تا طیف وسیعی از پمپ های موجود ما را بشناسید و آن ها را آنالیز کنید و ما می توانیم چند سری پمپ‌های آب که برای تامین آب خانگی مناسب است و در طیفی وسیعی از تولید پمپ آب، پمپ‌های چند مرحله‌ای و پمپ‌های شناور را عرضه و صادر کنیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما