فروشنده پمپ آب کشاورزی دیزلی

در کشاورزی از ابزارآلات و موتورهای گوناگونی استفاده میشود. هر کشاورز با توجه به محصولی که کشت کرده است از گروهی از این وسایل استفاده می‌کند. اما چیزی که اکثر کشاورزان در هر زمینه ای از فعالیت به آن احتیاج پیدا خواهند کرد، پمپ آب کشاورزی باکیفیت است. از این پمپ ها برای انتقال آب از رودخانه ، استخر و یا جاهای دیگر به مزرعه و یا مکان دلخواه خود استفاده میکنند. شرکت ما به عنوان فروشنده پمپ آب کشاورزی دیزلی فعالیت دارد و محصولات با کیفیتی را به بازار عرضه نموده است.

فروشنده پمپ آب کشاورزی دیزلی

طراحی پمپ آب کشاورزی دیزلی

طراحی پمپ آب کشاورزی دیزلی نیازی به گفتن نیست که موتور پمپ آب به طور گسترده استفاده می شود و وجود آن برای مزارع، زمین های کشاورزی و حتی در برخی مناطق برای خانه های مسکونی بسیار مهم است. سیستم آبرسانی در اکثر مناطق کشاورزی و حتی مسکونی خارج از شهرها به صورت توسعه یافته نیست. همان طور که در عمل تصور توسعه بدون آب ممکن نیست، تصور آن بدون موتور پمپ آب نیز ممکن نخواهد بود.

موتور پمپ آب ساختار جذابی دارد که در ادامه متن به اختصار به آن خواهیم پرداخت، اما آنچه تمرکز این متن را تشکیل می دهد، موتور پمپ دیزل است. موتور پمپ دیزل نوع خاصی از این محصول است که بر اساس نوع سوخت مصرفی از سایر مدل ها متمایز می شود. اساساً این نوع موتور پمپ ممکن است به دلیل تفاوت در مصرف سوخت شناخته شود، اما مصرف گازوئیل آن به دلیل تفاوت های ساختاری است که در ادامه بررسی خواهد شد.

موتور پمپ آب یا اصولاً پمپ آب چیست؟ پمپ آب وسیله ای است که برای انتقال آب از یک نقطه به نقطه دیگر استفاده می شود. این می تواند برای آبیاری، زهکشی، تنظیم دمای موتور یا حتی خاموش کردن آتش باشد، اما در این یادداشت ترجیح می دهیم روی آب کشاورزی تمرکز کنیم.

بررسی ساختار فیزیکی و قوانین مکانیکی پمپ ممکن است چندان برای خوانندگان جذاب نباشد و حوصله متن را نداشته باشند؛ بنابراین به جای پرداختن به بحث های نظری و تخصصی مکانیک، اجازه دهید انواع پمپ های آب های مبتنی بر سازه را معرفی کنیم. پمپ های گریز از مرکز، پمپ های پیستونی، پیچ ارشمیدس (در ساختار کشاورزی و کشاورزی ایران زیاد رایج نیست) پمپ های هیدرولیک ساختار سطل چرخ.

توجه داشته باشید که در شرایط فعلی و به منظور استفاده در زمینه پمپاژ آب برای مزارع و زمین های کشاورزی، تمامی انواع و گونه های فوق قابل اجرا نمی باشد. همچنین برخی از انواعی که با یکی از مدل های فوق کمی متفاوت هستند ممکن است در لیست قرار نگیرند اما در هر صورت از این نوع پمپ ها برای جابجایی آب استفاده می شود.

اما موتور پمپ آب کشاورزی انواع مختلفی دارد و روش های مختلفی برای طبقه بندی و شناسایی آنها وجود دارد. اکثر این پمپ ها خارج از محیط آب راکد (یا حتی جاری) نصب می شوند و با کمک لوله یا شلنگ آب را مکیده و توسط لوله به نقطه مورد نظر در انتهای دیگر انتقال می دهند.علاوه بر طبقه بندی فوق برای انواع موتور پمپ آب، طبقه بندی رایج دیگری نیز برای این منظور وجود دارد؛ طبقه بندی انواع موتور پمپ آب کشاورزی بر اساس مصرف سوخت.

اگر بخواهیم مصرف سوخت را بنا کنیم و بر این اساس انواع موتور پمپ آب کشاورزی را دسته بندی کنیم، باید بگوییم که با این انواع مواجه خواهیم شد. پمپ آب کشاورزی برقی که شامل پمپ آب کشاورزی تک فاز و سه فاز است.، پمپ آب کشاورزی گازسوز،پمپ آب کشاورزی خورشیدی، و موتور پمپ دیزل و غیره. امروزه رقابت اصلی بین موتورهای دیزلی، بنزینی و پمپ الکتریکی است. در ادامه سعی خواهیم کرد به موتور پمپ دیزل و ساختار آن بپردازیم و مزایا و معایب موتور پمپ دیزل را نسبت به دو رقیب دیگر یعنی موتورهای پمپ بنزینی و برقی بیان کنیم.

از نظر نحوه مکش و پمپاژ آب، تفاوت ساختاری بین این سه نوع وجود ندارد، اما در قسمت موتور که وظیفه تامین نیروی محرکه را بر عهده دارد، تفاوت وجود دارد. اکثر موتورهای دیزل چهار زمانه هستند و انرژی شیمیایی سوخت را به احتراق تبدیل می کنند. اما تفاوت اصلی موتور دیزلی با موتور بنزینی این است که ساختار شمع در سیلندرهای آن تعبیه نشده است.

در یک موتور دیزل، که نیروی محرکه موتور پمپ دیزل را تشکیل می دهد، احتراق اساساً بدون شمع و با کمک فشرده سازی شدید ترکیب دیزل و هوا انجام می شود. اگرچه توضیح کامل سایر تفاوت های جزئی در متن نیست، اما باید توجه داشت که به طور معمول در موتورهای بنزینی، به دلیل ماهیت خاص بنزین، ترکیب سوخت و هوا بدون شمع مشتعل نمی شود.

بنابراین تفاوت اصلی نوع بنزینی و موتور پمپ دیزل در همین موضوع است. اما در مورد الکتروپمپ ها تفاوت بسیار اساسی تر است و از ریشه به جای موتور مکانیکی ساختار سیم پیچ را می بینیم.

دلایل استفاده از پمپ آب کشاورزی دیزلی

در حال حاضر آبی که با کمک پمپ جاری می شود برای هر منظوری قابل استفاده است. از آبیاری و کمک به رشد متعادل گیاهان گرفته تا رساندن آب به دام ها و حیوانات. بنابراین همه ی کشاورزان ، باغداران، پرورش دهندگان ماهی و تمام کسانی که نیاز به انتقال و جابجایی آب دارند میتوانند از این پمپ ها استفاده کنند.

این پمپ ها هم به صورت پمپ آب کشاورزی فشار قوی برای استفاده در مزارع بزرگ و هم به صورت پمپ آب کشاورزی کوچک وتولید شده اند. اندازه و قدرت این موتور ها را با واحد اینچ هم می‌سنجند. پمپ آب کشاورزی یک اینچ کمترین و کوچکترین آن است و هر چه عدد اینچ بالاتر برود آن موتور قوی تر خواهد بود و آب بیشتری بیرون میدهد.

این پمپ ها به دلیل سروصدای کم، لرزش کم هنگام کار، سبکی آن، راحتی در جابه جایی، و همچنین هزینه سوخت کمتر آن نسبت به برق و بنزین، بیشتر مورد استقبال کشاورزان قرار گرفته است.

نکات مهم در انتخاب پمپ آب کشاورزی دیزلی

نکات مهم در انتخاب پمپ آب کشاورزی دیزلی در خرید موتور پمپ دیزل چه چیزهایی اهمیت دارد؟ لازم به ذکر است که معیارهای متعددی در خرید این دستگاه بسیار مهم است. بر اساس این معیارهای مهم و کاربرد آنها در برخی برندها و محصولات، آنها را برتر از سایرین می دانیم و در این یادداشت، قصد معرفی آنها را داریم. این معیارها به شرح زیر است.

کیفیت انتقال؛ این معمولاً با کمک سه کمیت اصلی بررسی می‌شود. این کمیت ها که شامل نرخ جریان، حداکثر ظرفیت انتقال عمودی آب و فشار آب می‌شوند، هر کدام در موقعیت‌های مختلف و بسته به نوع نیاز شما کلیدی هستند.لازم به ذکر است که واحد دبی، لیتر در دقیقه، حداکثر ظرفیت انتقال آب عمودی، کنتور و فشار آب، PSI می باشد.

کیفیت و دوام؛ در هر بازار و برای هر هدفی، همیشه دستگاه هایی با ده ها برند و مدل مختلف موجود است؛ از محصولات بسیار ارزان تا محصولات گران قیمت و حرفه ای. نکته مهم در این مورد این است که کیفیت و ماندگاری هر محصول متناسب با قیمت آن باشد و شما دقیقاً به همان میزانی که پرداخت می کنید، طول عمر، ماندگاری و کیفیت را دریافت کنید.

گارانتی؛ داشتن گارانتی کلیه وسایل برقی و مکانیکی حائز اهمیت است اما در مورد موتور پمپ آب کشاورزی به دلیل حضور مداوم در مدار و کارکرد مداوم آن، داشتن گارانتی معتبر اهمیت دو چندان می یابد. یک گارانتی معتبر، بسته به میزان تعهدی که دارد، می‌تواند خیال شما را از خرابی‌های معمولی برای مدت معینی راحت کند. برخی از برندها حتی ممکن است گارانتی تعویض ارائه دهند و علاوه بر رفع عیوب، یک محصول جایگزین به شما ارائه دهند. اگر شرایط خاصی برآورده شود.

پشتیبانی و قطعات؛ برخی افراد هنگام خرید موتور پمپ دیزل یا هر وسیله دیگری اصلا به احتمال خرابی و تصادف فکر نمی کنند. از طرف دیگر، یک موتور پمپ معمولاً به دلیل عملکرد مداوم و فشار کاری احتمال خرابی یا نیاز به تعویض قطعات مصرفی بالایی دارد. بر این اساس پیشنهاد می کنیم در هنگام خرید همیشه در دسترس بودن قطعات، پشتیبانی و دانش تعمیرکاران در مورد محصول را در نظر داشته باشید.در آینده تعمیر کالایی که اساساً قطعات و پشتیبانی خوبی ندارد می تواند به یک کابوس تبدیل شود.

مختصری درباره پمپ آب کشاورزی دیزلی

آیا انواع مختلفی از موتورهای پمپ دیزل وجود دارد؟ همانطور که گفته شد ممکن است روش های مختلفی برای دسته بندی انواع موتور پمپ وجود داشته باشد، اما اگر بخواهیم تنها موتور پمپ دیزل را بر اساس نوع عملکرد و کاربرد آن شناسایی و دسته بندی کنیم، باید گفت که شامل چندین نوع مختلف خواهد بود.

انواع موتور پمپ آب کشاورزی دیزلی در ایران به شرح زیر می باشد.پمپ های آتش نشانی: توجه داشته باشید که به این پمپ ها پمپ آتش نشانی می گویند اما در باغبانی، کشاورزی و کشاورزی کاربرد فراوانی دارند. در این نوع موتور پمپ های دیزلی فشار آب زیاد ولی دبی آب (جریان) متوسط ​​است. آب خروجی این نوع پمپ فشار بالایی دارد و فقط برای برخی کاربردهای صحرایی مناسب است و می توان از آن برای پمپ آتش نشانی اضطراری استفاده کرد.

پمپ های انتقال: پمپ های رایجی که مردم با آن سروکار دارند پمپ های انتقال هستند. در این نوع پمپ های دیزل خروجی زیاد است اما فشار پمپاژ متوسط ​​است. این نوع پمپ آب برای انتقال آب تمیز بدون محتویات زیاد استفاده می شود. بسته به سطح آن. بر حسب نیاز و نوع کاربرد، پمپ های انتقال را می توان در اندازه ها و حجم های مختلف خریداری کرد.

پمپ های فاضلاب: اگرچه استفاده از کلمه پمپ فاضلاب برای (Trash Pumps) چندان جالب نیست و معنای دقیق آن را نمی رساند، اما مردم ایران از این کلمه برای اشاره به آن استفاده می کنند. این نوع پمپ ها مانند جدیدترین نوع جریان خروجی بالایی دارند، اما فشار پمپاژ متوسط ​​است. تفاوت اصلی پمپ های فاضلاب با پمپ های انتقال، دبی بسیار بالاتر و همچنین امکان انتقال آب حاوی دانه ریز یا حتی نسبتا درشت است.

اما این پمپ در انتقال آب فاضلاب مشکلی ندارد و مانند نوع معمولی آن هیچ مشکل و خرابی ندارد.

نحوه تامین برق با استفاده از پمپ اب کشاورزی

نحوه تامین برق با استفاده از پمپ اب کشاورزی شاید خیلی از مناطق به ویژه در مناطق کشاورزی هنوز به سیستم برقی مجهز نشده باشند. از این رو کشاورزان در مواقعی که به نیروی برق نیاز دارند، باید از موتور برق برای تولید نیروی الکتریسیته استفاده کنند. شاید برای بسیاری از کشاورزان عزیزمان تامین موتورهای جدا برای تامین آب و برق بسیار دشوار باشد و هرینه ی آن برای این عزیزان زیاد به صرفه نباشد. از این رو ما به شنا راه حلی شگفت انگیز معرفی خواهیم کرد.

اگر به ساختمان و ساختار یک موتور برق دقت کرده باشید، بسیار شبیه به موتور آب است و حتی از سوخت‌های یکسانی همچون بنزین و یا دیزل برای تامین برق استفاده میکنند. از این رو با اندکی جستجو و تحقیق به این تنیجه رسیدیم که میتوان با ایجاد تغییرات در سیستم همین پمپ های آب کشاورزی دیزلی، از آنها در تولید برق نیز استفاده نمود. البته برای اینکار باید آن را به دست فرد باتجربه ای که در این زمینه مهارت دارد بسپارید تا با اضافه کردن چند قطعه اختصاصی برای تولید برق، آن را به شما تحویل دهد. هزینه ای که برای خرید چند قطعه ی مورد نیاز برای تبدیل موتور آب به موتور برق میکنید بسیار کمتر از خرید یک موتور برق جداگانه است.

مراحل صادرات پمپ آب کشاورزی دیزلی

برای صادرات محصولات کشاورزی به خارج از کشور باید از سازمان های مختلفی مجوز های رسمی گرفته شود. کیفیت پمپ های آب کشاورزی دیزلی باید به حد استاندارد روز دنیا ارتقا پیدا کنند تا استفاده از آن در کشورهای دیگر نیز مجاز شمرده شود. همچنین باید به این نکته توجه کنید که در کشور مقصد از بازار فروش خوبی برای فروش پمپ آب برخوردار باشید. یعنی در آن کشور باید کشاورزی رواج داشته باشد.

همچنین باید از نهادهای مختلف چه در داخل کشور و چه کشوری که به آن کالای خود را صادر میکنید بخواهید تا در بخش تبلیغ کالا با شما همکاری کنند تا محصولات خود را به مردم آن کشور معرفی کنید. با شناخته شدن یک محصول در میان مردم، میزان فروش به حد فابل قبولی بالا خواهد رفت.

خرید ارزان پمپ آب کشاورزی دیزلی

خرید ارزان پمپ آب کشاورزی دیزلی برای خرید یک پمپ آب کشاورزی دیزلی ارزان و با کیفیت میتوانید از محصولات شرکت ما استفاده کنید. شرکت ما این افتخار را دارد تا در زمینه ی تولید و توزیع انواع پمپ آب بویژه پمپ آب کشاورزی دیزلی در اندازه های مختلف و برای مصارف گوناگون فعالیت کند.

از این رو کشاورزان عزیز میتوانند با در نظر گرفتن شرایط خود، پمپ مورد نیاز خود را انتخاب کنند و با ثبت سفارش در همین سایت، نسبت به خرید آن اقدام کنند. همکاران ما نیز تمام تلاش خود را می‌کنند تا سفارشات شما را با بهترین کیفیت ممکن و در کمترین زمان به آدرسی که شما در زمان ثبت سفارشات خود در سایت ثبت کرده اید ارسال نمایند.

محصولات ما از گارانتی نیز برخوردارند؛ یک فروشنده زمانی که محصول خود را ضمانت میکند یعنی از کیفیت آن آگاه است و شما میتوانید با خیالی آسوده، به خرید بپردازید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما