مجموعه بهاراب شما را به خرید بهترین محصولات پمپ های آب دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروشگاه عرضه پمپ آب گریز از مرکز

آنچه در این مقاله می خوانید...

آشنایی مختصر با انواع پمپ آب کشاورزیاز خصوصیات پمپ آب بنزینی چه می‌دانید؟مختصری درباره فرآیند تولید پمپ آبقیمت انواع پمپ آب گریز از مرکز

اگر با کاهش فشار آب مواجه شده اید یکی از راحت ترین روش های برای مواجهه با آن استفاده از پمپ های آب است. پمپ های آب در اندازه و مدل های مختلف کارآیی های مختلفی دارند. پمپ گریز از مرکز در واقع وسیله ای است که با تبدیل انرژی جنبشی به ایستایی کار می کند. قاعده عملکرد پمپ آب گریز از مرکز این گونه است که فرض کنید شما یک سطل آب را روی یک سطح دایره مانند با یک طناب بکشید، آن نیرویی که آب به کف سطل وارد می کند همان نیروی گریز از مرکز است.

فروشگاه عرضه پمپ آب گریز از مرکز

آشنایی مختصر با انواع پمپ آب کشاورزی

آشنایی مختصر با انواع پمپ آب کشاورزی پمپ آب کشاورزی یکی از مهترین ادواتی است که برای به صورت گسترده برای پمپاژ آب به زمین های زراعتی استفاده می شود. به طوری که آب را از منبع بیرون می کشد و به تمامی مناطق کشاورزی از طریق لوله هایی انتقال می کند. حال این منبع آب می تواند سدها ، رودخانه، چشمه و یا چاه های آب باشند. در ایران و برخی از کشورها به دلیل مصرف زیاد برق از پمپ های گازوئیلی استفاده می کنند.

در حالت کلی پمپ های کشاورزی یا برقی هستند و یا با نیروهای محرکه دیگر کار می کنند. پمپ آب کشاورزی برقی با برق مستقیم کار می کند و نیازی به نصب نیروهای محرکه ندارد. پمپ های کشاورزی که با برق کار می کنند به چندین دلیل در اولویت قرار می گیرند. هزینه تعمیر و نگهداری آن ها بسیار پایین است. می توان آن ها را از راه دور نیز کنترل نمود. می توانند از انرژی خورشیدی به عنوان تنها منبع تغذیه کنند. انواع پمپ آب کشاورزی برای استفاده در شرایط مختلف وجود دارند که به صورت شرح خلاصه مطرح می نماییم.

پمپ آب کشاورزی گریز از مرکز سطحی در سطح زمین هستند که معمولا در آب های سطحی و یا آب های زیرزمینی کم عمق استفاده می شوند. آن ها را می توان به عنوان تقویت کننده آب در لوله های آبیاری نیز استفاده کرد. در این نوع از پمپ باید خط مکش و پمپ پر از آب و خالی از هوا باشد. قیمت این نوع از پمپ بسیار پایین و مقرون به صرفه است. این نوع از پمپ ها به صورت افقی و یا عمودی به سمت موتور و شافت طراحی شده اند و ربطی به پروانه آن ها ندارد.

نوع دیگر پمپ کشاورزی، پمپ های توربینی هستند. این پمپ سه قسمت اصلی دارد که قسمت اول و مهم آن هد پمپ است که موتور را پشتیبانی می کند و عموما جنس آن ها چدن است. شاقت آن روی پمپ سوار است و معمولا به روغن کاری و آب کاری نیاز دارد اما اگر برای تامین نیاز خانگی استفاده می شود باید از نوع روغن کاری شده با آب استفاده کرد. نکته مهم استفاده از آن ها اطمینان حاصل کردن از این که چاه مستقیم و ستون پمپ به صورت عمودی است.

نوع سوم آن ها، پمپ کشاورزی شناور است. در این مدل پمپ بالای موتور قرار گرفته و آب از طریق صفحه رابط بین پمپ و موتور وارد پمپ می شود. لازم به ذکر است با توجه به اینکه قطر موتورهای زیر آب بسیار کمتر است، بنابراین بازدهی کمتری هم به پمپ های گریز از مرکز و یا چاه عمیق دارد. اگر گردش آب در اطراف موتور کم باشد ممکن است موتور گرم شود و در نهایت بسوزد.

در این نوع از پمپ محفظه چاه باید به قدری بزرگ باشد که آب بتواند به راحتی از آن عبور کند. در واقع پمپ های زیر آبی که برای آبیاری استفاده می شوند اولا باید دارای برق سه فاز باشند و سیم کشی های آن ها از پمپ به سطح آب باید از نوع ضد آب بوده و در نهایت تمام اتصالات آن ها مهر و موم شده باشد.

این نکته مهم را بدانید که رعد و برق عامل اصلی خرابی آن هاست بنابراین هنگام تهیه آن ها باید آن ها را درون محفظه کنترل قرار دهید. لازم است بدانید اگر زمین کشاورزی شما در منطقه ای است که طوفان و یا بارش های شدید دارد، این نوع پمپ مناسب استفاده شما نیست.

آخرین نوع آن ها پمپ های پروانه ای هستند که در شرایطی که انرژی پایین و سرعت بالا نیاز باشد ما را وادار به استفاده از این نوع پمپ می کند. پمپ های پروانه ای اگر برای کاربردهای کشاورزی استفاده می شوند باید به صورت افقی بر روی تریلی ها سوار شوند.

از خصوصیات پمپ آب بنزینی چه می‌دانید؟

از خصوصیات پمپ آب بنزینی چه می‌دانید؟ پمپ آب بنزینی یکی از انواع پمپ آب هستند. عمده وظیفه آن ها انتقال آب و افزایش فشار آن می باشد. این پمپ بیشتر در مناطقی که دسترسی به برق امکان پذیر نیست استفاده می شود. کاربری اصل آن ها در استخرها و چاه ها و مخازن آب به چشم می خورد و یکی از انواع پمپ است که آتش نشانان گرامی با کمک آن ها به جنگ آتش می روند.

همچنین اگر در پارکینگ ها و انباری های ما نیاز به جمع آوری آب باشد می توانیم از این نوع پمپ آب استفاده کنیم. لازم به ذکر است کشاورزانی که برای آبیاری زمین های زراعی خود به برق دسترسی ندارند می توانند از این پمپ استفاده نمایند.

مختصری درباره فرآیند تولید پمپ آب

مختصری درباره فرآیند تولید پمپ آب حال می خواهیم به فرآیند تولید پمپ آب بپردازیم. عموما نحوه ساخت پمپ ها بسیار شبیه به هم است. در هنگام ساخت پمپ باید به نوع فلز توجه داشته باشیم. زیرا اگر فلز قابلیت انعطاف بیشتری داشته باشد، شکل دهی آن نیز راحت تر انجام می شود. بدنه اصلی آن به صورت ریختگری تولید شده و در نهایت برای تراشکاری به قسمت تراش فرستاده می شود.

پروانه پمپ دقیقا به مانند بدنه آن تولید می شود با این تفاوت که بعد از مراحل گفته شده برای تست ارتعاش برای پیدا کردن عیوب آن به مرحله آزمایش برده می شود. بر روی پمپ های آب حلقه هایی نصب می شود که سایر اجزا روی آن متصل شده و مجاری برای عبور آب هستند. در نهایت پمپ آبی که با مراحل گفته شده ساخته شد روی آن را رنگ می زنند تا از زنگ زدگی ایمن شود.

قیمت انواع پمپ آب گریز از مرکز

قیمت انواع پمپ آب گریز از مرکز شرکت های تولید کننده انواع پمپ، قیمت پمپ آب را با قیمت تولیدی خود به بازار عرضه می کنند. شرکت هایی هستند که این سری از پمپ ها را در دو نوع تک فاز و سه فاز برای انواع مصارف خانگی و صنعتی تولید و به بازار عرضه می دارند. شما می توانید این نوع از پمپ ها را در مراکز فروش سراسر کشور و شهرستان تهیه و مورد استفاده قرار بدهید. همچنین می توانید از طریق سایتهای اینترنتی با قیمت های به روزرسانی شده آن ها تهیه نمایید.

مرتضی موحد

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:

پل های ارتباطی با مشتریان:

whatsApp icon مدیر فروش: 09124376889

whatsApp icon فروش و پشتیبانی: 09195450309

email icon ایمیل: baharabco@gmail.com

مجموعه بهاراب شما را به خرید بهترین محصولات پمپ های آب دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *