مرکز خرید پمپ آب کشاورزی بنزینی

پمپ آب کشاورزی بنزینی ساختاری شبیه به موتورهای اتومبیل های سبک بنزینی دارند؛ در اتومبيل سوختن بنزین در داخل پیستون طی فرآیندي به چرخش چرخ ها و حرکت اتومبیل تبدیل و در پمپ های آب باعث گردش پروانه های مکش آب و انتقال آب از محلی به محلی دیگر می شوند. انواع پمپ ها در دسته بندی سوخت مصرفی فسیلی مانند اتومبیل ها، بنزینی یا گازوئیلی هستند.

مشخصات کامل پمپ آب کشاورزی بنزینی

مشخصات کامل پمپ آب کشاورزی بنزینی ظرفیت اسمی پمپ: مشخصات دقیق پمپ آب کشاورزی بنزینی با توجه به توان مکش آن و میزان ورودی و خروجی آبی که پمپ می کند توسط سازنده در سری تولید و به عنوان ظرفیت اسمی اش بر روی بدنه نصب می شود؛ میزان حداکثر توان و تحمل بار در میزان خروجی آب به نسبت ورودی را در 24 ساعت فعالیت مستمر به عنوان ظرفیت اسمی محاسبه می کنند.

پمپ آب معمولی: به دسته ای از پمپ های آب که مصارف عمومی دارند و به اندازه ورودی آب معمولی شهری ورودی داشته و در سطح؛ آب را با فشار بیرون می دهند و قابل حمل بوده و اغلب بنزینی اند، پمپ آب معمولی بنزینی می گویند ؛ به عنوان مثال پمپ آب بنزینی دو یا چهار شمعی برای استفاده در کارواش نمونه ای از پمپ آب ساده است. به صورت پمپ بدون منبع مستقل انرژی نیز به صورت تک فاز یا دو فاز وجود دارند و با میزان بار حدود 130 پی اس آی بازدهی کار می کنند.

پمپ آب کشاورزی مرغوب: مرغوبیت در پمپ آب کشاورزی به نوع استفاده ، نحوه تامین انرژی در پمپ، توانائی انجام ماموریت بستگی دارد. در نوع پمپ چون سیال، آب است بهتر است از نوع انتقال منفی باشد؛ چون آب ویسکوزیته بالا ندارد و در بین این پمپ ها دسته ایجاد فشار با نیروی گریز از مرکز یا محوری تک پره ای کارائی سطحی خوب داشته و از آسیب هائی که به علت انواع خوردگی پره ها و دیگر اجزاء پمپ ایجاد می شود مصونیت بیشتری دارند.
روش تامین انرژی برای کارکرد پمپ آب، مستقل و با مزیت نسبی باشد و میزان هزینه نگهداری و مراقبت از آن بالا نباشد؛ نمونه موتور های بنزنی چهار شمعی که آب بندی خوبی دارند و برق مورد نیاز حرکت شفت اصلی پمپ آب را تامین می کند، آلودگی کمتر داشته و به طور نسبی نیز از نوع گازوئیلی یا بنزین و نفتی تمیز تر هستند.

پمپ‌ آب گریز از مرکز سطحی: این نوع پمپ از انواع رایج، با استفاده بهینه از انرژی و در زیر مجوعه طبقه انتقال منفی است، انتقال نیرو در این پمپ باعث فشار گریز از مرکز در دهانه و ایجاد خلا و فشار جانب مرکز در خروجی و بیرونی دهای آب می شود. با وجود سادگی در طراحی از سیستمی قوی در این نوع پمپ ها استفاده شده و اغلب نیز تا سطح پمپ های متوسط انتقال آب به خوبی کارائی دارندو از پمپ های سطحی محسوب شده و شناور یا غرقابی نیستند.

پمپ آب کشاورزی دو اینچ: هر نوع پمپ آبی که هر میزان آب(بدون در نظر گرفتن ویسکوزیته سیال) به اندازه ورودی دهانه لوله دو اینچی(حدود 5 سانتی متر یا دو بند انگشت) دریافت و بعد از گذر از پروانه های اکسترودی اش، حداقل به اندازه همان میزان دهانه ورودی و با توان معمول 3.7 کیلو وات در آب یا سیال فشار ایجاد کرده باشد؛ پمپ آب دو اینچ می گویند که به عنوان پمپ آب کشاورزی مرغوب مورد توجه است و بیشترین میزان مصرف را در کشاورزی و در بقیه مواردی که نیاز به پمپ هست داراست.
ساختار ساده تر، وزن کمتر که از مشخصه های موتور های بنزینی درون سوز است، مانند اتومبیل شخصی . شمع و جرقه زن داشته و قابلیت تعمیر و نگهداری آسان تری نسبت به انواع دیزلی دارد.

مشخصات: مشخصات کلی و کمی این نوع پمپ به دو بخش نوع پمپ و نحوه و مخزن تامین انرژی تقسیم می شود. نوع پمپ از رده پمپ های انتقال منفی است و با این مقدار ورودی و خروجی بیشتر از نوع سیستم داخلی گریز از مرکز استفاده می شود. در این سامانه در ورودی با نیروی شتابی فرار از مرکز خلا ایجاد شده و آب به داخل پمپ می کشاند و در محدوده خروجی با نیروی ثقل جانب مرکز آب به خارج پمپاژمی شود.
انرژی: انرژی این پمپ از موتور بنزینی تولید الکتریسته بنزینی که به پمپ وصل و آب بندی شده، تامین می شود. موتور بنزینی چهار شمعی ، درون سوز و جرقه زن که نیروی انفجاری درون سیلندر ها را به پیستون منتقل و نیروی رفت و برگشتی از طریق تسمه تایم به دینام منتقل و با چرخش سیم پیچی های دینام حول هسته آهنی، القاء مغناطیسی ایجاد و شار الکتریکی تولید و الکتریسیته از طریق سیم ها به منبع جمع آوری و برد ها و کنترلر ها منتقل و برق مورد نیاز پمپ را که حدود پنجاه هرتز یا 220 ولت است را تامین می کند.

پمپ آب لجن کش: پمپ کفکش و لجن کش دو نوع کاربرد داشته و در نوع پمپ نیز تفاوت دارند. پمپی که برای جمع آوری آب آلوده و یا سوسپانسون های لجنی با مواد مخلوط یا محلول درآن (که باعث افزایش جرم حجمی و ویسکوزیته و غلظت آب می شوند)؛ از پمپ های لجن کش استفاده می شود.برای جمع آوری آب های مخلوط به مواد شناور، لجن شده، پساب سیلابی در محوطه خانه ها، یا هر نوع آب مخلوط یا محلول لجن شده با عمق متوسط از لجن کش ها استفاده می شود و نوع پمپ در لجن کش ها هم بیشتر از نوع انتقال مثبت بوده و مجهز به خرد کن و فیلتر و وسائل جانبی هستند.
در پمپ آب کفکش برای انتقال آب از چاه های با عمق کم و آبدهی سطحی، مناطق آبده کم عمق در کشاورزی و آبیاری یا جمع آوری پسماند معمولی باران، آب های کناری زهکشی ها، انتقال آب اضافی در نوع آبیاری غرقابی و کرتی و…از کفکش ها استفاده می شود که اغلب نوع پمپ داینامیکی و در رده پمپ های گریز از مرکز هستند.

راهنمای استفاده پمپ آب کشاورزی بنزینی

برای استفاده بهینه از پمپ آب کشاورزی بهتر است با توجه به نوع پمپ، منبع تغذیه و نوع ماموریت پمپ توجه شده و بر اساس این موارد و راهنمای استفاده ای که بایست همراه پمپ باشد، راه اندازی اولیه ،سرویس کاری های لازم شخصا یا توسط سرویس کار و پیش راه انداز انجام شود. در مورد پمپ آب کشاورزی بنزینی دو اینچی بهتر است به موارد زیر توجه کنید.

نکات مهم برای استفاده:
در سطحی محکم جایگذاری شود و از گذاشتن بر روی خاک وگل نرم خودداری شود.
در مرحله اول استفاده از آب بندی پمپ اطمینان پیدا کنید.
روی سطح صاف و نزدیک به منبع آب قرارداده شود و موارد ایمنی مثل روشن نکردن آتش، روشن نکردن سیگار خصوصا هنگام استارت پمپ خودداری شود

نگهداری:صدای موتور تولید برق پمپ یک نواخت است و اگر صدای ناهماهنگی ایجاد شد، موارد مرتبط با موتور برق دستگاه چک شود.
از ورود مواد زائد همراه با آب به وسیله ایجاد پوششی بر سر آب انداز شناور، جلوگیری کنید؛ این پمپ به مواد غیر سیال حساس است.
هر نوع تغییر در میزان غلظت آب باعث سرعت رسوبات در پمپ می شود و انواعی از خوردگی را به وجود میاورد؛ چک کردن با زمان بندی کیفیت آب، حتی اگر تغییر ظاهری ندارد لازم است.
بیشترین میزان خرابی در پمپ بر اثر خوردگی حاصل از چرخش و گویتاسیون است که با نگاه کردن یا نحوه عملکرد پمپ آن را چک کنید.

بررسی کیفی پمپ آب کشاورزی بنزینی

بررسی کیفی پمپ آب کشاورزی بنزینیطول عمر و نظافت سوختی: پمپ آب کشاورزی بنزینی از لحاظ ساختار منبع تغذیه انرژی و نوع پمپ دارای مزیت نسبی در میان مدت و بلند مدت هستند. مقایسه نحوه تامین انرژی و قیمت بنزین را با سوخت های فسیلی دیگری مثل نفت و بنزین و گازوئیل مقایسه می توان کرد. اما عملکرد نهائی ترکیبات نفتی و گازوئیلی به علت نزدیک شدن به نفتا در درجه اکتان و نحوه کارکرد کلی نوع موتور های گازوئیل سوز؛ نوع احتراق مشابه ولی متفاوت و سنگین؛ نیاز به میزان وقت و دقت و هزینه نگهداری بیشتری دارند؛ هر چند در ابتدا و هنگام نو بودن دستگاه این موارد خیلی به نظر نیاید.
تعمیر و نگهداری آسان: نحوه عملکرد موتور برق رسان در این پمپ چون بنزینی و شمعی است؛ در شرایط محیطی مختلف قابلیت انجام مامورت اش را دارد و آشنائی و آگاهی عمومی بیشتری برای تعویض شمع،نوع خرابی هائی که ممکن است در آن ایجاد شود نسبت به موتور های درون سوز بدون شمع در بین همگان وجود دارد.
کارکردهای چند منظوره: امکان استفاده از برق جانبی نیز از برتری های این کالاست و همچنین حجم پائین این کالا به نسبت کارکردش بسیار پائین است و ضمنا حتی با داشتن چاه عمیق، احتمال نیاز به پمپ های سطحی و با دوام در مزرعه و کشت زار در اغلب مناطق ایران و حتی جهان طبیعی و این مزیت نسبی دیگری برای این کالاست.

نحوه تامین برق با استفاده از پمپ اب کشاورزی

پمپ آب کشاورزی بنزینی مجهز به موتور تولید الکتریسیته است و از دو روش می توان از آن برق تامین نمود.
قطع پمپ: با قطع سیم های اتصال برای عملکرد پمپ می توان از طریق سیم های مسی معمولی برق تولید شده را ؛ زمانی که استفاده از پمپ لازم نیست یا کار با ان تمام شده برای مصارف دیگری به کار برد؛ در این روش با آگاهی از این که تجهیزاتی که خریداری شده؛ جدا از هم ولی یک پکیج هستند، این امکان را به ما می دهد که در صورت نیاز از بخش الکتریکی پمپ به صورت مجزا استفاده کنیم.

استفاده از بار ضافه: در هنگام روشن بودن دستگاه و جریان پمپاژ آب نیز به نسبت بازدهی و توانی که از دستگاه در سطح زمین می کشیم و مثلا در زمانی که ورودی و خروجی و فشار خروجی 25 درصد از حد معمول کارکردش، پائین تر آمده با رعایت نکات ایمنی و در صورت نیاز قرار دادن فیوز در مسیر سیم ها و یا تجهیزات تقسیم الکتریسیته، و گرفتن نول از محل؛ از میزان برق اتلافی یا مصرف نشده موتور استفاده کرده و از آن برای روشنائی، گرمایش و یا سرمایش محیطی استفاده کنیم. البته بهتر برای اینکه به موتور فشار وارد نیاید از یک تکنیسین برق برای مرحله اول در گرفتن برق هنگام کار موتور مشورت بگیریم.

عمده فروشی پمپ آب کشاورزی بنزینی

عمده فروشی پمپ آب کشاورزی بنزینیفروش عمده انواع پمپ آب کشاورزی بنزینی که رایج ترین و مورد پسند ترین نوع پمپ آب کشاورزی و حتی خانگی است به همراه پمپ آب کفکش عمده که برای مناطق و چاه های با عمق کم و آب متناسب مناسب در دستور کار و توانمان است.

بهاراب این امکان را دارد که با قیمتی رقابتی و منصفانه این کالا را عرضه کند و هدف از راه اندازی سایت نیز ارتباط مستقیم با مشتریان و عرضه کالا بدون واسطه بوده است و درکنار آن خدمات مشاوره ای نیز عرضه می گردد.
کلیه سوالاتی که در مورد نوع پمپ و کفکش لازم برای محل کشاورزی خود داشته یا نحوه محاسبه بازدهی، انتخاب نوع محصول متناسب بر اساس محاسبات دبی؛ ارتفاع مساحت و بودجه شما برای ما و تیم تخصصی ما امکان پذیر است.

تامین پمپ آب کشاورزی بنزینی

برای تهیه پمپ آب کشاورزی ابتدا به نوع پمپی که محل کشت شما نیاز دارد توجه کنید و میزان آبدهی و دبی ورودی و خروجی آب مبنایی اولیه ای است؛ برای محاسبه و مساحت و پستی و بلندای منبع آب تا محل کشت و نوع آبیاری کشتی که مد نظر دارید موارد بعدی است که بایست مورد نظر قرار گیرد.
در هر صورت ما می توانیم در محاسبات برای تعیین منبع پمپاژ آبیاری مزرعه و باغ شما شما را همراهی کنیم. در صورتی که تجهیزاتی از قبل در محل کشت و منبع آب شما مانده یا تغییرات اقلیمی و میزان بارندگی بر روی منابع آب شما تاثیر گذاشته، امکان مشاوره برای تعبیه وسائل مناسب ، تعمیر یا تجدید مناسب ابزار آبیاری از طریق متخصصان خود؛ شما را همراهی کنیم.
تامین انواع پمپ های بنزینی که متداول و به صرفه است، نیاز به مشاوره برای تهیه بهترین نوع از میان انواع موجود این کالا در بازار عرضه را دارد و در صورت تامین نامناسب، از کالائی مفید به کالائی زائد تبدیل می شود.
لذا این پیشنهاد را داریم که بهاراب را به عنوان مشورت دهنده بیازمائید و سولات خود را در زمینه تامین انواع پمپ ها به خصوص پمپ های بنزینی و کفکش ها که الان با پائین آمدن سطح آب در اغلب مناطق کشور و جمع آوری و آبخیز داری فصلی می تواند کمک بسیاری به آبیاری فصلی و مداوم شما داشته باشد را با این مجموعه داشته باشید.

تولیدکننده پمپ آب کشاورزی بنزینی

تولیدکننده پمپ آب کشاورزی بنزینیپمپ های آب کشاورزی هم واردات و هم تولید داخلی دارد و در حال حاضر که واردات اغلب کالا با نوسانات قیمتی جنبی ارزی و دیگر موارد دچار چالش جدی است؛ توجه به تولیدات داخلی که امکان گارانتی و وارنتی بهتری هم دارند از مواردی است که مورد توجه ماست.
به همراه برند های وارداتی، به عنوان تولید کننده این نوع از کالا می توانیم با کیفیت و قیمتی بسیار بهتر محصول را عرضه و ضمانت کنیم.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما