مرکز خرید پمپ آب کشاورزی معمولی

يكي از نيازهاي اساسي گياهان، آب است و در كشوري مانند ايران كه نسبتا كشوري كم آب است، تامين آب گياهان مخصوصا براي كشاورزان كه فعاليت عمده و اساسي آنها پرورش گياهان و برداشت محصول از گياهان مثمر است، كاري بس دشوار است. براي رساندن آب از منابع محدود آن، به مزرعه و محل كشت نيازمند استفاده از تجهيزات كمكي است. اين تجهيزات انواع مختلفي دارند كه پمپ آب کشاورزی معمولی يكي از متداولترين و كاربردي ترينِ اين تجهيزات است.

مرکز خرید پمپ آب کشاورزی معمولی

مشخصات پمپ آب کشاورزی معمولی

مشخصات پمپ آب کشاورزی معمولی از آنجا كه پمپ، آب را از منابع آب به محل كشت منتقل مي كنند. در صورتيكه فاصله ي منبع آب (رودخانه، سد، چشمه يا چاه آب ) تا محل مورد نظر زياد باشد انتقال آب با كاهش فشار مواجه خواهد شد بنابراين پمپ ها بايد اين قابليت را داشته باشند كه فشار پمپاژ را كنترل كنند. پمپ هاي آب كشاورزي براساس نوع كاركرد و پمپاژ به دو دسته ي پمپ هاي ديناميكي و پمپ هاي معمولي (جابجايي مثبت) تقسيم مي شوند.

  • پمپ آب کشاورزی دینامیکی

اين نوع پمپ داراي تيغه هايي چرخان به نام پروانه است كه با چرخش خود به صورت ساعتگر و پادساعتگرد جهت حركت مايع و فشار آن تغيير مي يابد و باعث تغيير فشار پمپاژ مي شود و بازده بالايي براي آبياري مزارع بزرگ دارد.

  • پمپ معمولي

اين نوع پمپ ها از طريق تغيير فشار هوا بر فشار آب و جريان آن تاثير مي گذارند.

پمپ ها با توجه به محل نصب نيز به دو دسته ي پمپ آب کشاورزی سطحی و زير آب تقسيم مي شوند. پمپ هاي سطحي در مجاورت منبع آب و روي زمين نصب مي شوند اما پمپ زير آب درون منبع هاي آب عميق مانند سد يا چاه نصب مي شود. انواع پمپ ها بر اساس ساختار و نوع عملكرد عبارتند از: پمپ آبِ گريز از مركز، توربيني، شناوري و فشار قوي

عملکرد پمپ آب کشاورزی معمولی

عملکرد پمپ آب کشاورزی معمولی پمپ هاي آب كاربردهاي متعددي در زمينه ي مصارف خانگي، صنعتي و كشاورزي دارند و نقش مهم و اساسي آنها در كشاورزي اثر غير مستقيم بر توليد مواد غذايي و حيات بشر دارد. پمپ آب كشاورزي معمولي داراي قسمتهايي مانند الكترو موتور، هاوس برينگ، پره، پروانه، كوپل، شفت، سيل و … است. انرژي مكانيكي براي حركت پروانه و پره هاي آن از الكتروموتور به شفت منتقل مي شود و با چرخش شفق، پروانه و پره هاي آن به چرخش در مي آيند، حركت سريع پروانه باعث حركت سريع سيال و افزايش فشار آن مي شود.

ساختار اصلي پمپ برااين موضوع استوار است كه انرژي الكتريكي را به انرژي مكانيكي تبديل كند و اين انرژي الكتريكي به سيال منتقل شود و در خروجي پمپ، آب با فشار مورد نظر خارج شود. پمپ هاي مختلف با توجه به ساختار و نحوه عملكرد داراي تفاوتهايي در نتيجه هستند به طور مثال پمپ گريز از مركز در خروجي آب دهي زيادي دارد اما فشار آب خروجي زياد نيست اما پمپ توربيني در خروجي آبدهي زيادي دارد و فشار آن نيز متوسط است. پمپ فشار قوي و پمپ شناور آبدهي كمي در خروجي دارند اما فشار آب خروجي در آنها زياد است.

مرجع فروش پمپ آب کشاورزی معمولی

مرجع فروش پمپ آب کشاورزی معمولی با توجه به انواع پمپ ها، توجه به نوع پمپ مورد نياز و انتخاب صحيح و متناسب يكي از موضوعات مهم است در زمان انتخاب نوع پمپ بايد به موضوعاتي مانند ميزان آبدهي، فشار، نياز به هواگيري، سايز ورودي و نوع آبي كه پمپاژ مي شود و … توجه شود. انتخاب پمپ مناسب نياز به تخصص دارد بنابراين ما در مركز فروش پمپ آب کشاورزی، اين امكان را براي شما فراهم آورده ايم كه از مشاوره ي رايگان كارشناسان با تجربه در اين زمينه برخوردار شويد. اگر تصميم به خريد پمپ آب كشاورزي داريد توصيه مي شود قبل از هر گونه اقدامي براي خريد، با ثبت اطلاعات تماس خود در فرم مشاوره و فروش از مشاوره ي رايگان ما بهره مند شويد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما